P 13 C1 2020
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Söderköpings IK | 7 | 21 |
2. Stångebro United BK | 8 | 16 |
3. IK Sleipner | 7 | 15 |
4. Ringarums IF | 7 | 12 |
5. Torstorps IF | 7 | 10 |
6. BK Kenty | 7 | 9 |
7. Smedby AIS | 7 | 6 |
8. IK Östria Lambohov | 7 | 3 |
9. Tallboda IF | 7 | 3 |
Nyheter från föreningen
Fotografering 20-21/5
30 apr
Låsning av anläggningen
28 apr
Träningstider
6 maj, 06:26 0 kommentarer
Hej. Nu är de nya träningstiderna upplagda i kalendern. Vi kommer att träna måndagar, tisdagar och onsdagar från nu. (Idag måndag 6/5 är Tallbovallen för blöt att träna på så träningen är inställd)
Arbetsschema 2023 P08
3 feb 2023 0 kommentarer
Hej,
Nu har alla fått ett mail om arbetsschema 2023 för P08. Detta arbetsschema finns även på lagsidan under dokument.
Vänliga hälsningar,
Föräldragruppen P08
Arbetsschema 2022 P08
30 mar 2022 0 kommentarer
Hej,
Nu har alla fått ett mail om arbetsschema 2022 för P08. Detta arbetsschema finns även på lagsidan under dokument.
Vänliga hälsningar,
Föräldragruppen P08
Arbetsschema och Kioskschema 2020
2 apr 2020 0 kommentarer
Hej,
Nu är arbetsschema + kioskschema mailat till er alla. Dessa finns även under dokument.
Vänliga hälsningar,
Föräldragruppen
Åby IF Cup
24 apr 2019 0 kommentarer
Hejsan,
I helgen är det cup i Norrköping och här är lagindelningen, då det är en del sjuka och borta så kommer vi låna in 3 spelare från P09.
Vi samlas i Åby IF kl 10:45. Första matchen spelas kl 11:45.
Tallboda IF lag 1 (Jonas & Erik)
================================
Hugo Gustafsson (M)
Viktor Widén
Henrik Widén (M)
Jonathan Kindahl Qvist
Alex Trygg
Jacob Hjelmar (M)
Isak Kurspahic
P09 spelare 1
P09 spelare 2
Tallboda IF lag 2 (Pär & Mats)
==============================
Theo Nilsson (M)
Oliver Karlsson (M)
jesper winge (M)
Alexander Gallon
Oliver Ericsson
Noah Ruya
Melvin Hayes
Elias Falk
P09 spelare 3
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Lör 11/5
15:00-17:00 |
Match mot IK Östria Lambohov
Tallbovallen |
Sön 12/5
11:00-13:00 |
Match mot Krokeks IF
Kullevi |
Mån 13/5
18:00-19:30 |
Träning
Tallboda konstgräs |
Tis 14/5
19:00-21:00 |
Träning
Tallbovallen |
Ons 15/5
18:30-20:00 |
Träning
Tallbovallen |
Lör 18/5
12:00-14:00 |
Match mot Adas United IF
Tallbovallen |
Sön 19/5
17:00-19:00 |
Match mot LSW IF Vit
Mossenplan |
Mån 20/5
18:00-19:30 |
Träning
Tallboda konstgräs |
Tis 21/5
19:00-21:00 |
Träning
Tallbovallen |
Ons 22/5
18:30-20:00 |
Träning
Tallbovallen |