Nästa match
P 13 C1 2020
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Söderköpings IK | 7 | 21 |
2. Stångebro United BK | 8 | 16 |
3. IK Sleipner | 7 | 15 |
4. Ringarums IF | 7 | 12 |
5. Torstorps IF | 7 | 10 |
6. BK Kenty | 7 | 9 |
7. Smedby AIS | 7 | 6 |
8. IK Östria Lambohov | 7 | 3 |
9. Tallboda IF | 7 | 3 |
Nyheter från föreningen
Medlems/träningsavgifter
10 mar
Anslut till Digitala Lagkassan
8 mar
Arbetsschema 2023 P08
3 feb 2023 0 kommentarer
Hej,
Nu har alla fått ett mail om arbetsschema 2023 för P08. Detta arbetsschema finns även på lagsidan under dokument.
Vänliga hälsningar,
Föräldragruppen P08
Arbetsschema 2022 P08
30 mar 2022 0 kommentarer
Hej,
Nu har alla fått ett mail om arbetsschema 2022 för P08. Detta arbetsschema finns även på lagsidan under dokument.
Vänliga hälsningar,
Föräldragruppen P08
Arbetsschema och Kioskschema 2020
2 apr 2020 0 kommentarer
Hej,
Nu är arbetsschema + kioskschema mailat till er alla. Dessa finns även under dokument.
Vänliga hälsningar,
Föräldragruppen
Åby IF Cup
24 apr 2019 0 kommentarer
Hejsan,
I helgen är det cup i Norrköping och här är lagindelningen, då det är en del sjuka och borta så kommer vi låna in 3 spelare från P09.
Vi samlas i Åby IF kl 10:45. Första matchen spelas kl 11:45.
Tallboda IF lag 1 (Jonas & Erik)
================================
Hugo Gustafsson (M)
Viktor Widén
Henrik Widén (M)
Jonathan Kindahl Qvist
Alex Trygg
Jacob Hjelmar (M)
Isak Kurspahic
P09 spelare 1
P09 spelare 2
Tallboda IF lag 2 (Pär & Mats)
==============================
Theo Nilsson (M)
Oliver Karlsson (M)
jesper winge (M)
Alexander Gallon
Oliver Ericsson
Noah Ruya
Melvin Hayes
Elias Falk
P09 spelare 3
Träningen på onsdag
23 apr 2019 0 kommentarer
Hej alla fotbollsvänner!
Från och med nu på onsdag så kommer vi träna på KIA Arena istället för grusplanen. Träningen börjar kl 17:30 och håller på till 19.
Från och med nästa vecka kör vi träningar på måndagar och onsdagar mellan 17:30 - 19 (gäller båda dagarna)
//Ledarna
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Tis 19/3
18:00-19:00 |
Träning
Ljunkan konstgräsplan |
Ons 20/3
19:00-20:00 |
Cirkelfys-Tallboda Gym
Tallboda Gym |
Tor 21/3
20:00-21:30 |
Träning Konstgräset
Tallboda konstgräs |
Lör 23/3
10:00-12:00 |
Träningsmatch- Ljungsbro/Wreta-09/10
Ekängens IP |
Sön 24/3
15:30-17:30 |
Träningsmatch- Sleipner
Borgsmo IP |
Mån 25/3
18:30-20:00 |
Träning
Tallboda konstgräs |
Tis 26/3
18:30-20:00 |
Träning
konstgräset Tallboda |
Ons 27/3
18:30-20:00 |
Idrottspsykologi
Box Hotel |
Tor 28/3
20:00-21:30 |
Träning Konstgräset
Tallboda konstgräs |
Mån 1/4
18:30-20:00 |
Träning
Tallboda konstgräs |